Головна » 2025»Травень»23 » До проєкту «Сорочка вишивана – то предків подарунок» доєдналося село Смяч, Сновської громади, Корюківського району.
До проєкту «Сорочка вишивана – то предків подарунок» доєдналося село Смяч, Сновської громади, Корюківського району.
14:48
Вишита сорочка – це символ нашої сили, спадщини й незламності. Кожен візерунок на ній нагадує про коріння, що дає силу жити, любити й боротися, бо вишиванка є духовною бронею нашої нації, символ нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне – Перемоги.
- І милостині в ката не проси,
Вдягни, дитино, рідну вишиванку,
І з чистим серцем в білий світ іди
Вона зігріє сонцем на світанку.
Вишиванка - символ Душі Української! Здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері вишиваючи одяг своїм дітям вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження дорогих чад. Українська вишиванка служила як прикрасою так і оберегом.
На Юлі сорочка прабабусі Шмаровоз Євдокії Євстратівни 1914 року народження, уродженка села Стара Рудня. Вишита у 20-30-х роках. Сорочка вишита власноруч прабабусею Шмаровоз Євдокією Євстратівною. На сорочці дубові листочки з жолудями вишиті гладдю, що символізує довголіття та терпіння. Сама вишивала, сама і зшивала та оздоблювала.
Інша сорочка від прабабусі Грищенко Мотрени Гаврилівни, теж 1914 року, що народилася і проживала у селі Смяч, Щорського району, Чернігівської області. Сорочка з квіточками, листям дубу вишита хрестиком.
Сорочки, як обереги, передаються в родині з покоління в покоління.