Чернігівський обласний центр народної творчості



Головна » Народна творчість » Театральний жанр » Театральні колективи

Народний аматорський театр Ніжинського міського Будинку культури
Творчий шлях театру почався в 50-х роках з невеличкого театрального гуртка. Але по-справжньому розквіт колективу розпочався у 60-х роках з приходом у театр заслуженого артиста України Івана Кузьмича Бровченка, який став режисером цього колективу.Перші вистави – “За другим фронтом” В.Собка, “Глитай, або ж павук” М.Кропивницького, - і у 1965 році колективу було присвоєно почесне звання “народний аматорський”.
Далі театр здійснює постановки п’єс “Сторінка щоденника” О.Корнійчука, “Стряпуха” А.Софронова, “Машенька” О.Афіногенова, “Васса Железнова” М.Горького. У 1968 році на Всеукраїнському огляді народних аматорських театрів у м. Вінниця за виставу “Васса Железнова” колектив одержав диплом ІІ ступеня.
В цей час в колективі працювали чудові актори: Е.Сидоренко, І.Литовченко, А.Козюк, З.Левченко, Г.Савченко-Бельська, І.Козюк, Г.Горковець, К.Білоливець, М.Бровченко.
Колектив багато гастролює по містах і селах Чернігівщини, виступає в м. Києві.
Після передчасної смерті І.К.Бровченка режисером театру стає І.Мамович. Він поновлює старий репертуар, ставить нові п’єси: “Голубі олені” М.Коломійця, “На Івана Купала” М.Стельмаха, “Останні” М.Горького та інші.
У 1979 році в театр приходить молодий, талановитий режисер Надія Філонич. Завдяки її зусиллям зростає чисельність акторів-аматорів. В колектив приходить багато талановитої молоді, які вносять свіжий струм, задор, темперамент.
За час роботи Н.Філонич здійснила постановку біля 20 вистав, серед яких – “Дума про Британку” Ю. Яновського, “Поставьте мальчику тройку” А.Іващенка, “Подвиг у пітьмі” М.Шуста, “Святий і грішний” М.Варфоломєєва, “Медведь”, “Предложение” А.Чехова, “Міщанін во дворянстве” Ж.-Б. Мольєра, “Назар Стодоля” Т.Шевченка і багато інших.
П’єсу “Святий і грішний” в той час взяли не випадково. Адже вона піднімала проблеми, які на той час хвилювали глядача: духовність, моральне ставлення до людей, життя взагалі. Працювати над даним твором було досить цікаво для акторів, адже жанр п’єси (комедія-гротеск) дозволяв шукати яскраву форму вистави, цікаві мізансцени, створювати яскраві характери героїв. За що виставу у Всеукраїнському огляді народних театрів у 1990 році (м. Сімферополь) колектив посів ІІ місце.
У 1992 році – поїздка до м. Києва з виставою “Назар Стодоля”. Актори М.Дяченко та С.Ігнатова отримують грамоти за кращу акторську роботу.
Не можна не згадати і таку виставу як “Подвиг у пітьмі”, яка була присвячена дню Перемоги у Великій Вітчизняній війні і розповідала про подвиг підпільників м. Ніжина на чолі з Героєм Радянського Союзу Яковом Батюком. Вистава була відмічена дипломами Всесоюзного оргкомітету та Большого театру СРСР.
Колектив проводить значну роботу по культурному обслуговуванню глядача, в тому числі і сільського. Та найбільше запам’яталися виступи перед працівниками та воїнами на Чорнобильській АЕС. Театр бере участь у Всесоюзному фестивалі самодіяльної народної творчості (1986 р.), де показав свою нову виставу “Співучі піски” О.Штейна і отримав схвальну оцінку.
В колективі існують свої добрі традиції: святкування Міжнародного Дня театру, вечори-зустрічі з аматорами-корифеями НАТ. Неодноразово вистави Ніжинського театру відкривали традиційне обласне свято “Театральна осінь” на батьківщині славетної української артистки Марії Заньковецької в с. Заньках Ніжинського району.
З 1997 року театр очолила провідна артистка театру Тетяна Войтенко, спеціаліст з вищою освітою. Тетяна Іванівна здійснила постановку 13 вистав, останньою з яких у 2004 році була “Мартин Боруля” І.Карпенка-Карого. Вистави Т.І.Войтенко відзначаються професіоналізмом, динамікою, використовуються музика, пісні, танці. У її виставах бере участь як талановита молодь, так і корифеї сцени: роль Мартина Борулі виконав Микола Дяченко, який на сцені театру вже 40 років, більше 20 років працюють В.Мухінська, О.Байда, П.Беба, серед талановитої молоді – А.Момот, М.Іващенко, К.Жайворонок, А.Поташов, С.Іващенко, С.Коломієць, А.Купрій, М.Литвин.
Театр живе, театр плідно працює за останні роки були поставлені « Не справжній хворий» Ж.-Б. Мольєр, шоу-програми «Сни Новорічної ночі», «Квітневі посмішки», «Жінка – це велика сила», театралізоване свято « Покровський ярмарок», разом з дитячою студією - театралізовані дійства « По країні з краю в край ходить святий Миколай» та « Таємниця новорічної ялинки» та інші заходи.
Категорія: Театральні колективи | Додав: Irina (20-Квітня-2010)
Переглядів: 1944 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість


Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2024 | Чернігівський обласний центр народної творчості.