Чернігівський обласний центр народної творчості



Головна » Народна творчість » Театральний жанр » Художнє читання

Дарина Лазаренко
Кажуть, що всі люди народжуються талановитими. Але не всім, як відомо, вдається належним чином розвинути свої здібності, досягти успіху в житті, а тим більше зійти на вершину слави. В кожного на це свої причини, та одна з найпоширеніших – неуважність чи байдужість батьків, які не помітили, не підтримали, не створили умов для розвитку Богом даного дитині таланту. Восьмирічна Даринка Лазаренко з Чернігова поскаржитись на це не може. Вся її велика й дружна родина – мама, тато, братик і сестричка – перші її поціновувачі, порадники, помічники.
Даринка – на рідкість обдарована дівчинка. У свої вісім років вона вже акторка, телеведуча, переможниця обласних і всеукраїнських конкурсів читців і, звичайно, відмінниця у школі. Своїми досягненнями вона, коли виросте і все усвідомить, завдячуватиме, передусім, мамі Оксані. Вона – перша доньчина порадниця, вимогливий режисер, продюсер і костюмер. Прагнучи допомагати своїй дитині фахово, Оксана навіть вирішила змінити професію юриста на творчу спеціальність і вступила на режисерський факультет Ніжинського училища культури і мистецтв ім. М. Заньковецької. Творчий екзамен здавала удвох із донькою – розіграли перед комісією цілий маленький спектакль.
Доля Оксани Лазаренко – наче рядок з відомої пісні: “у дітях ми себе лишаєм, себе продовжуєм в житті”. Адже в дитинстві теж демонструвала неабиякі творчі здібності: вірші на уроках читала так, що однокласники завмирали, музичну школу по класу фортепіано закінчила з відзнакою.
Викладачі казали: “Тобі треба йти в театральний”, але в родині таких розмов не було, і дівчина, як кажуть, попливла за течією. Обрала фах, затребуваний на ринку праці, рано вийшла заміж, почала народжувати дітей. Та коли помітила в середульшій Даринці ранній розвиток, чудову пам’ять і акторські здібності, зрозуміла, що її покликання – допомогти доньці реалізувати себе.
У 3 роки Даринка знала всі літери алфавіту і по 2 віршика на кожну з них, у 4 вільно читала і стала проситися в школу. Вислухавши пояснення про свій юний вік, побажала піти хоча б на якийсь гурток. В обласному Палаці дітей та юнацтва теж зауважили, що дитина маленька, та після того, як вона прочитала напам’ять “Казку про мертву царівну та сім богатирів” Пушкіна, та ще зі своєю унікальною виразністю, без вагань прийняли в драматичний гурток. Невдовзі Даринку запросили на міське телебачення вести дитячу програму “Мульти-бульки” (її ведучою вона була 2 роки), пізніше – до участі в проекті “Клуб суперкниги” на Першому національному каналі.
В школу дівчинка пішла у 5 років. “Віддали, бо не було вже сил тримати вдома”, – сміється її мама. З п’яти років і на професійній сцені виступає. Зараз Даринка зайнята у двох виставах Чернігівського молодіжного театру “За двома зайцями” та “Ляльковий дім Нори”.
Неабияких успіхів юна артистка досягла в художньому читанні. Основа її репертуару – гуморески Павла Глазового, Остапа Вишні та чернігівської поетеси Людмили Шафрай. З ними Даринка виступала на III Всеукраїнському конкурсі юних гумористів “Посміхнемось щиро Вишні” у Полтаві та конкурсі ім. Андрія Сови в Одесі, і на обох стала переможцем. В жанрі "Гумор" вона стала переможницею загальноміського конкурсу "Молоді таланти Чернігова -2010", а також представляла жанр художнього слова з гуморескою "Уляна неслухняна" на звітному концерті м.Чернігова 2010 р. Даринка постійна учасниця концертів та творчих заходів бласного та міського значення, присвячених відзначенню державних свят тощо. У 2010 році вона стала фіналісткою конкурсу "Чернігів має таланти".
Вдома дівчинка залюбки грається з 14-річним братом Артемом та 4-річною сестричкою Маргаритою. Доки мама зайнята господарством, вона ставить з ними казкові вистави, пробує себе в ролі не тільки актора, а й сценариста і режисера-постановника.
Дні, що передують Міжнародному жіночому дню 8 березня, для Даринки Лазаренко, як і для кожного професійного артиста, відзначаються напруженістю. Щодня – репетиції та участь у святкових концертах. Але, незважаючи на зайнятість, дівчинка знаходить час, щоб власними руками приготувати матусі подарунок – щось намалювати чи зліпити з пластиліну. І обов’язково вивчити теплого, доброго вірша, який зігріє мамину душу, зніме втому з її натруджених рук, принесе відчуття справжнього материнського щастя.

Джерело: Потапчук Наталія, УКРІНФОРМ

Відео - ролик про Дарину на конкурсі "Чернігів має таланти -2010" - http://webtv.net.ua/4238/

Категорія: Художнє читання | Додав: Irina (08-Січня-2010)
Переглядів: 1590 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.0/4 |
Всього коментарів: 1
avatar
1 Irina • 11:40, 08-Грудня-2010
hands
avatar

Переклад

Інформація

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість


Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2024 | Чернігівський обласний центр народної творчості.