Найбільш поширеними серед музичних мистецьких колективів в Чернігівській області є вокально-хорові та фольклорні колективи. Тому досить актуальною є організація різноманітних заходів, спрямованих на підвищення професійного рівня та творчого обміну між артистами. 26 листопада 2020 року на базі Обласного центру народної творчості відбувся семінар-конференція для керівників вокально-хорових, фольклорних та інструментальних колективів, а також методистів даних жанрів задля розповсюдження методичного матеріалу для аматорських колективів. Учасники семінару працювали в дистанційному режимі на платформі Zoom.
На початку семінару з вітальним словом виступила директорка Обласного центру народної творчості Юлія Солонець. Вона подякувала присутнім за зб
... Читати далі »
Мета: актуалізувати знання учнів зі стилізації; розвивати аналітичне мислення, уміння насолоджуватися творами декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва; формувати естетичні почуття, смак, творчі здібності; виховувати любов до природи, творів декоративно-прикладного (декоративно-ужиткового) мистецтва.
На попередніх заняттях ми уже зустрічалися з стилізацією. Сьогодні ми з’ясуємо, як працюють художники, у який спосіб стилізують природні форми, що потім використовують у своїх роботах. Коли ми дивимося на предмети ДПМ, на розписи, різьблені або ковані візерунки, вишивку, помічаємо, що ці зображення відрізняються від того, що оточує нас у повсякденному житті. Чому це так? Тому що ці мотиви усі стилізовані. Художники спочатку розд
... Читати далі »
Керівник студії Обласного центру народної творчості Наталія Войстрикова показує на online уроці пошагову інструкцію з виготовлення коробки, оздобленої витинанкою.
Керівник студії Обласного центру народної творчості Наталія Войстрикова показує на online уроці пошагову інструкцію з начерку архітектурних та природних форм.
Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку, виявлення елементів нематеріальної культурної спадщини.
... Читати далі »
Перетворювати звичайне куряче яйце в чарівну писанку раніше вміла кожна слов’янська жінка. Але в кожному місті і селі писанки зберігали свої унікальні риси. Приємно, що через століття, традиція створювати писанки зуміла зберегти свою самобутність. Цікаво й те, що методики розпису писанок, їх символіка і кольорова гама розрізняються не тільки в різних країнах, але й в містах.
... Читати далі »