Головна » 2017»Липень»13 » ХVІІ Всеукраїнський конкурс автентичного сольного співу «Животоки»
ХVІІ Всеукраїнський конкурс автентичного сольного співу «Животоки»
13:47
ПОЛОЖЕННЯ про ХVІІ Всеукраїнський конкурс автентичного сольного співу «Животоки»
1. Загальні положення 1.1 Всеукраїнський конкурс автентичного сольного співу «Животоки» (далі конкурс) проводиться щорічно. Організаторами конкурсу є управління культури Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирський обласний Центр народної творчості та відділ культури Новоград-Волинської міської ради. 1.2. Метою конкурсу є: - популяризація самобутнього народного виконання; - збереження та популяризація традиційного одягу; - виховання у молоді поваги, пошани, інтересу до народних традицій, звичаїв, української національної культури та духовної спадщини народу; - формування національної свідомості та патріотичне виховання. 2. Умови та порядок проведення конкурсу 2.1.Конкурс відбудеться 29 липня 2017 року об 11 годині в міському Палаці культури ім. Лесі Українки (м. Новоград-Волинський пл. Л.Українки, 9). Реєстрація учасників конкурсу з 9.00 до 11.00 години в міському Палаці культури ім. Лесі Українки. 2.2. До участі у конкурсі запрошуються виконавці самобутнього сольного співу з усіх областей України. Вік виконавців необмежений. 2.3. Репертуарні вимоги для конкурсантів: - кожен учасник виконує два твори без супроводу, можливий варіант – у супроводі одного народного інструменту (сопілка, скрипка, бубон, бугай, цимбали тощо) баян, гармошка не допускаються; - при підборі репертуару виконавці мають опиратися на український фольклор, неспіваний маловідомий матеріал, пісні своєї місцевості, самобутній пісенно-словесний матеріал відповідно до вікових уподобань виконавців: дитячий фольклор (колискові, потішки, забавлянки), календарно- обрядовий (веснянки, колядки, петрівчані, купальські, обжинкові пісні), ритуально-обрядовий (хрестильні, весільні, плачі, голосіння та інші), родинно-обрядовий (балади, звичайні, історичні пісні), пісні із збірки «Народні мелодії з голосу Лесі Українки» видання 1917 року (записав Климент Квітка).
2.4. Витрати конкурсантів на проїзд до місця проведення конкурсу та у зворотному напрямку здійснюються за рахунок сторони, що відряджає, або за власний рахунок, одноразове харчування – за рахунок організаторів конкурсу.
2.5. Учасники подають до 19 липня 2017 року заявки за формою згідно з додатком до цього Положення, програму виступу за адресою: вул. Соборності, 47 м. Новоград-Волинський Житомирська область Тел. (04141) 5-23-02, 5-62-22, 093 93 82 915 Електронна адреса: sсhoolmis@ukr.net Всі учасники конкурсу повинні мати з собою програму виступу в одному екземплярі. 2.6. Керівникам та виконавцям з собою мати: копію паспорта (1-3 стор.), копію ідентифікаційного коду (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті). Дітям – учасникам конкурсу, які не отримали паспорта, мати з собою копію свідоцтва про народження. 3. Журі конкурсу 3.1. Склад журі затверджується наказом управління культури Житомирської обласної державної адміністрації. 3.2. До складу журі (не менше 3 осіб) входять провідні фахівці пісенно- музичного мистецтва України. Робота журі оплачується за рахунок коштів управління культури Житомирської обласної державної адміністрації. 3.3. Журі конкурсу прослуховує виступи конкурсантів і визначає переможців в трьох вікових категоріях: - молодша – 8-12 років включно, - середня – 13-18 років включно, - старша – від 19 років і старші за наступними критеріями: - репертуар та його колоритність; - успадкування регіональних традицій; - відтворення говірки, мовного діалекту відповідної місцевості; - природність виконання; - костюм, традиційний одяг відповідної місцевості. 3.4. Виступи конкурсантів оцінюються за 10-бальною системою. 3.5. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає. 4. Відзначення та нагородження переможців конкурсу 4.1. Переможці конкурсу отримують: - звання володаря «Гран-прі»; - звання лауреата І, ІІ, ІІІ премії в різних вікових категоріях. - дипломи за участь.
4.2. Джерела фінансування: 4.2.1. За рахунок коштів управління культури Житомирської обласної державної адміністрації: Молодша вікова категорія - за І місце – 500.00 грн., - за ІІ місце – 400.00 грн., - за ІІІ місце – 300.00 грн. Середня вікова категорія - за І місце – 600.00 грн., - за ІІ місце – 500.00 грн., - за ІІІ місце – 400.00 грн. - за оригінальність костюму (традиційність одягу відповідної місцевості) – 500.00 грн., - найстаршому виконавцю – 500.00 грн. Розмір премії визначено з урахуванням утриманого прибуткового податку і внеску у пенсійний фонд. 4.2.2. За рахунок коштів відділу культури Новоград-Волинської міської ради: - Гран-прі – 1000.00 грн. Старша вікова категорія - за І місце – 700.00 грн., - за ІІ місце – 600.00 грн., - за ІІІ місце – 500.00 грн., Журі, громадські та інші організації, спонсори мають право встановлювати спеціальні призи та премії учасникам конкурсу. Всі нагороди погоджуються з журі. 5. Фінансування конкурсу Фінансування конкурсу здійснюється за рахунок коштів, передбачених управлінням культури Житомирської обласної державної адміністрації та відділом культури Новоград-Волинської міської ради на проведення мистецьких заходів.