Громадська організація «Всеукраїнська академія автентики» запрошує на новаторський Семінар-практикум «ВІДКРИВАЄМО АВТЕНТИЧНУ ЧЕРНІГВЩИНУ».На цьому семінарі ми будемо глибше пізнавати та відкривати для себе унікальний, автентичний світ Чернігівського краю. Організація «Всеукраїнська академія автентики» об'єднує найкращих майстрів, музейників, колекціонерів, збирачів старожитностей, істориків, етнографів, громадських та культурних діячів та просто людей , які цікавляться справжньою українською культурою та не байдужі до долі народних надбань та скарбів!
Неймовірна атмосфера Чернігівського, давнього, історичного духу буде присутньою на заході. До нашої уваги буде запропонована унікальна виставка українського строю Чернігівського району Юрія Дахно та сучасні, вишукані твори, створені на основі автентичних Ольги Костюченко. Буде запропонована процедура паспортизації текстильних виробів. Ми всі матимемо можливість долучитись до Майстер-класу по вишивці по сітці та інших складних технік під керівництвом Заслуженого майстра народної творчості Надії Вакуленко. А також дуже приємний та цікавий, незвичайний Майстер-клас від Ольги Костюченко з вибійки. ( Вибійка заворожує кожного і просто неможливо бути байдужим до цього процесу). Живе спілкування з носіями автентичної культури!!!!
Проведення семінару заплановано на 10 годину 3 жовтня 2015 року у місті Чернігові в Художньому музеї ім.. Григорія Галагана, за адресою в. Горького 6. Реєстрація розпочнеться о 9 годині ранку. Про бажання взяти участь та реєстрації у заході просимо повідомити на електронною адресою: akademiya.avtentyky@gmail.com Чекаємо на Вас! Долучайтесь до справжнього! Пропонуємо до Вашої уваги програму семінару, яка ще може змінюватись, але зміст буде незмінним.
ПРОГРАМА СЕМІНАРУ-ПРАКТИКУМУ «Відкриваємо автентичну Чернігівщину»
3 жовтня 2015 року м. Чернігів 9:00 – 10:00 Реєстрація учасників семінару 10:00 – 10:30 Відкриття семінару. Привітання учасників семінару. Запрошені представники місцевої влади та органів самоврядування, приватні колекціонери та етнографи, майстри народної творчості, наукові співробітники художнього музеїв Чернігова. 10:30 – 10:45 Діяльність Центру української культури та мистецтв у напрямку розвитку та популяризації майстрів Чернігівщини. Генеральний директор Центру Української Культури та Мистецтва Світлана Долеско. 10:45 – 11:00 Тенденції розвитку вишиваного мистецтва ХІХ-ХХ ст. науковий співробітник Чернігівського історичного музею Віра Зайченко. 11:00– 11:15 Особливості використання технік на старовинних сорочках, характерних Чернігівщині заслужений майстер народної вишивки Наталія Черняк перехід до виставкової зали музею 11:15 – 11:30 Особливості строю Чернігівського району та демонстрація традиційного одягу приватної колекції Юрія Дахно колекціонер Юрій Дахно 11:30 – 11:45 Особливості традиційного строю Середьної Чернігівщини та демонстрація автентичних зразків приватної колекції Володимира Щибрі колекціонер Володимир Щибря 11:45 – 12:00 Показ носіння народних головних уборів Чернігівщини колекціонер, музейник Ігор Перевертнюк 12:00 – 12:15 Приватна колекція старожитностей Тетяни Жогалко колекціонер Тетяни Жогалко 12:15 – 12:30 Показ сучасного одягу з використанням української автентичної вишивки та вибійки 12:30 – 13:00 Підбиття підсумків семінару, затвердження плану подальшої діяльності 13:00 – 14:00 Обід 14:00 – 17:00 Майстер-клас з вибійки майстер народної творчості Ольга Костюченко Майстер-клас з вишивання по сітці Заслужений майстер народної творчості Надія Вакуленко