Головна » 2025 » Січень » 14
Ліки, засоби гігієни, побутові прилади та теплий одяг: у Чернігові збирають допомогу для переселенців із прикордонної Семенівки. Збір організували в Національному університеті "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка. За словами співорганізатора збору Сергія Безшийка, головна мета збору – виконати конкретні запити від людей.
|
До онлайн-проєкту «Легенди про походження назв міст, селищ і сіл Чернігівщини» долучилася Остерська громада з розповіддю про село Котів. Інформацію надав Остерський краєзнавчий музей. Котів – колись значне, а нині мале село у складі Остерської громади. Розташоване воно серед лісів і боліт. Котів двома кінцями сходить у болото. У давні часи тут було русло Десни (про те, що воно проходило в цій місцевості 2500 років тому, свідчить 250-сантиметровий шар торфу). На думку місцевих жителів, завдяки болотистій місцевості в селі частіше фіксувалися заморозки у вересні, травні й навіть у червні. Навколо села – значні лісові масиви. На заході розкинулося лісове урочище Берег, а з північного заходу від Котова підійшов листяний лісовий масив Пристінки. Ймовір
...
Читати далі »
|
В онлайн-проєкті «Легенди про походження назв міст, селищ і сіл Чернігівщини» публікуємо інформацію, надану відділом освіти, культури, молоді та спорту Тупичівської сільської ради. До вашої уваги розповідь про центральне село громади – Тупичів. Назва села не змінювалася більше 500 років. Єдиної думки стосовно її походження немає. Одні стверджують, що назва «Тупичів» походить від перших поселенців з прізвищем Тупик, а от інша гіпотеза пов’язує назву населеного пункту з тогочасними умовами проживання. Населений пункт був розташований обабіч великих шляхів сполучення, він був ніби в тупику, оточений з півночі, сходу і заходу річкою, річечками й болотами. Віковими та безмежними були і ліси, які ставали на перешкоді при пересуванні в цих напрямках.
...
Читати далі »
|
В онлайн-проєкті «Легенди про походження назв міст, селищ і сіл Чернігівщини» з нами Тупичівська громада. Інформацію надано відділом освіти, культури, молоді та спорту Тупичівської сільської ради. Цього разу – про село, яке зветься Івашківка. Поза цим селом, у полі, є урочище, яке називається Панська Гора. Нібито колись давно жив там один мисливець (можливо, пан), і звали його Івашком. Був той чоловік доброзичливим та відповідальним. Допомагав іншим людям і підтримував їх. Землі навколо були плодючі, місцевість сприятлива для життя, сусід порядний, от і почали навкруг Івашка поселятися люди, утворюючи хуторці, які згодом виросли в село. А оскільки засновником поселення був Івашко, якого всі поважали, на його честь і назвали село – Івашківкою.
...
Читати далі »
|
|
|
|
|