Головна » 2024»Квітень»26 » Продовжуємо проєкт «Відомі постаті становлення та розвитку аматорського мистецтва на Чернігівщині»
Продовжуємо проєкт «Відомі постаті становлення та розвитку аматорського мистецтва на Чернігівщині»
11:55
У проєкті «Відомі постаті становлення та розвитку аматорського мистецтва на Чернігівщині» представляємо народний аматорський ансамбль української пісні «Лілея» міського будинку культури Корюківської міської ради (керівник – Валентина Харченко).
Мабуть, нема у нашому краї такої людини, яка б не була знайома з мелодійністю і різнобарв’ям оцієї непростої «квітки»… Спів колективу торкає душу, заходить у серце й залишає там слід надовго. Недаремно ж сільські жінки із сусідньої Наумівки кажуть: «Поїдемо на свято в Корюківку, бо там же «Лілея» співатиме»! Скільки випробувань і труднощів випало на долю колективу!.. Зміна керівників, пошук нових голосів… Скільки куточків об’їздив він нашою рідною Україною! І скрізь – успіх, визнання, вдячність… 2015 рік. «Лілея» потребує нового погляду, нових ідей, нового складу. І саме в цей період колектив узяла під своє духовне крило керівниця Валентина Харченко, яка й досі не натішиться кожним його учасником. Нове звучання, гарні співочі голоси поступово давали й позитивний результат. От усі ж чули пісню «Соловей у саду»? Але у звучанні «Лілеї» вона стає чарівно неповторною, адже співається з особливою манерою виконання – як вокалістів, так і групи супроводу. А їх у колективі – 11. І хоч усі ці люди мають різні професії, але в отих серцях глибоко укорінилася єдина висока місія – торкатися піснями людських душ. Ансамбль української пісні «Лілея» народився ще в далекому 1991 році. Його ініціатор і перший керівник – Михайло Аронович Тумаркін. А вже на початку 1993-го співочому колективу було присвоєно почесне звання «народний аматорський». Ансамбль працює стабільно, постійно поповнюючи репертуар. Успішно проведені переатестації ще раз доводять професіоналізм і керівника, й учасників пісенної команди. Адже вони не стоять на місці, а постійно вдосконалюють свою майстерність. До прикладу, у 2018 році колектив брав участь у фестивалі-конкурсі ім. В. Полевика (Сновськ), де заслужено отримав диплом І ступеня. У 2019 році ансамбль «Лілея» був учасником свята фольклорної пісні (Семенівка)… Скільки їх – тих чудових творчих заходів… Не перелічити! Але далі – БУДЕ…
А тепер, за доброю традицією, запрошуємо до знайомства з очільницею «Лілеї» Валентиною Харченко.
Співуча Рибинська земля пронизує і серце, й душу. І лине ще аж звідтіля чаруючий наспів Валюші…
Так колись про Валентину Григорівну відгукувалися всі, хто її знав, хто її слухав. І це справді так. Іще змалечку вона співала, бо мала не тільки вокальні здібності, а й таку ж співучу родину. Отож і долю свою пов’язала з творчістю – як особисту, так і професійну. Валентина Харченко народилася 14 грудня 1961 року в селі Рибинськ Корюківського району. Пройдено музичну школу, потім культосвітній заклад, а далі – ще вище… У 1989 році отримала диплом керівника самодіяльного народного колективу в інституті ім. О. Корнійчука. З 1982 року і донині вона – незмінний працівник галузі культури. Пані Валентина – особистість творча, комунікабельна – уміло тримала кермо організатора масових заходів (1982), а з 2015-го вона – керівник народного аматорського колективу «Лілея». Завдяки креативному мисленню Валентини Григорівни, творчому пошуку, відданості справі та відповідальності кожне заняття – то новаторська ідея, що сприяє збереженню цінностей української пісні. Ця тендітна і багатогранна мисткиня, маючи ще й відмінні ораторські та вокальні здібності, радувала глядачів Корюківського і сусідніх районів своєю творчістю. Пані Валентина вміє докладати максимум зусиль при доборі методичного матеріалу і для працівників сільських закладів культури, надаючи їм допомогу в межах своєї компетенції. А для глядачів та працівників культури сусіднього села давно стала «своєю» – неоціненною порадницею, наставницею, помічницею і… чарівною співачкою.
Творчих успіхів і наснаги ансамблю «Лілея» та його керівниці!