Чернігівський обласний центр народної творчості



Головна » 2024 » Квітень » 2 » Проєкт «У час буремний музи не мовчать»
Проєкт «У час буремний музи не мовчать»
11:24
У проєкті «У час буремний музи не мовчать» представляємо народний аматорський театральний колектив «Муза» Сновського будинку культури Сновської міської ради (керівник – Лідія Легеза).
У 1989 році на базі Сновського БК був створений театральний колектив «Муза». У червні 1999 року йому присвоєно звання «народний». Сьогодні колектив налічує 20 учасників – любителів театру, однодумців, талановитих та обдарованих людей. Вони грають ролі, співають, танцюють, одне слово – створюють цікаві й повчальні спектаклі.
За роки існування «Музи» склад колективу постійно змінювався. Оновлювався та поповнювався і репертуар. У творчому доробку «Музи» – уривки з таких спектаклів: «Фараони» за О. Коломійцем; «Ніч перед Різдвом» М. Гоголя; «Ханума» А. Цагарелі; «По ревізії», «Пошилися в дурні» М. Кропивницького; «Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького; «Лісістрата» Аристофана; «Слуга двох панів» К. Гольдоні й інші твори світової класичної драматургії та сучасності.
Акторський склад «Музи» бере активну участь у масових заходах і святах громади. У 2021 році колектив брав участь у святкуванні Дня незалежності України (театралізована локація «Сновщина: погляд у минуле. Історична вулиця Сновська». Живі скульптури). Актори-аматори відтворили історичні постаті своєї громади різних років. У творчому доробку «Музи» – комедія за мотивами твору М. Старицького «По-модньому», уривок із п’єси Сергія Жадана «Хлібне перемир’я» , п’єса Тараса Шевченка «Назар Стодоля», п’єси Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», «Бой-жінка».
На базі театрального колективу «Муза» було створено любительське об’єднання театрального мистецтва. Засідання клубу – це своєрідні капусники, де обговорюються нові роботи, можливість їх утілення на сцені Сновського БК, доцільність постановки, а також відбуваються зустрічі з цікавими людьми району, колишніми учасниками колективу.
При колективі «Муза» є дитячий колектив-супутник із 15 осіб. Буває так, що дехто з юних акторів вливається в дорослий склад «Музи». Для дітей організовуються акторські тренінги, де вихованці дитячого театрального колективу вчаться розуміти п’єсу і створювати спектакль, працюють над голосом та дикцією. Юні актори беруть участь у театралізованих святах Сновського будинку культури, а юні глядачі Сновщини щороку знайомляться з цікавими виставами й театралізованими святами за участю вихованців дитячого колективу. Це, зокрема, вистави для дітей «Казки Нового року», «Дарунки Святого Миколая», «Чарівна паличка Святого Миколая», «Чудеса в решеті»; театралізована інтерактивна гра «В гостях у казки»; казка-вистава «Шамаханська цариця»; театралізовані ігрові розважальні програми «В гостях у Казкового Літа», «Квіточка-семибарвниця»; новорічні квести для дітей «Казкові пригоди агентів року», «У пошуках скарбів», «Гаррі Поттер і його друзі» та інші.
У зв’язку з подіями, що внесли небажані корективи в життя українців (спочатку пандемія коронавірусу, а потім збройна агресія рф у нашій країні), та враховуючи, що Сновська громада розташована у 20-кілометровій зоні можливих бойових дій, Сновський будинок культури став демонструвати свої творчі роботи у відеоформаті на фейсбуці, в ютубі. Уже чотири роки шанувальники художньої самодіяльності аматорів Сновщини мають змогу ознайомлюватися з відеороботами «Музи».
Це відкрило нові можливості для колективу. За цей час створено десятки відеоцікавинок – як окремо вистави та п’єси, літературні читання, так і колективні роботи творчих колективів Сновського БК. Аматорський колектив «Муза» має у своєму творчому арсеналі такі відеороботи: вистава «Бой-жінка»; «Ніч у музеї»; вистава «Святий Миколай»; казкові новорічні вітання від театральної студії «Муза»; літературно-музична композиція «Думи мої, думи…» за Тарасом Шевченком; балада Тараса Шевченка «Лілея»; «35-й річниці Чорнобильської трагедії присвячується»; «Вдова»; театралізована вистава «Дарунки Святого Миколая»; дитяча вистава «Казки Нового року»; до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні «Героїв Україна пам’ятає!» (вірш «Я – Україна»); «На Івана, на Купала..»; «Сновський будинок культури вітає з Медовим та Яблучним Спасом!»; «Ти не забудь про мене, Україно!» (вірш Олени Філончук читає Олександра Петрик); «Дню Гідності та Свободи присвячується» (поетична спадщина Павла Тичини, літературна композиція «Я утверждаюсь»); «Новорічно-Різдвяні мрії» (уривок із п’єси Тараса Шевченка «Назар Стодоля»); Сергій Жадан, «Хлібне перемир’я» (уривок); комедія «По-модньому» за мотивами твору Михайла Старицького; «Героям Збройних сил України присвячується!» (літературно-музична композиція «Ми українці! Ми незламні!»); 21 лютого – Міжнародний день рідної мови. «Мова – це сила нації!» (Віолета Кравченко, «Чому вам українське так огидне?», читає Софія Ляба) та інші.
Актори «Музи» брали участь у районних та обласних театральних оглядах та конкурсах. Колектив був нагороджений грамотами, дипломами й цінними призами. Актори-аматори виїжджали з концертними програмами в інші міста області й навіть до країн ближнього зарубіжжя.
Керівниця колективу – Лідія Легеза. Рік народження – 1961-й, освіта вища (Київський державний інститут культури ім. О. Корнійчука). Основна мета очільниці «Музи» – постановка нових творів світової драматургії та українських класиків. Також ведеться робота з розширення та вдосконалення концертних виступів, залучення нових учасників.

















Категорія: Регіональні заходи | Переглядів: 61 | Додав: lena | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar

Переклад

Інформація

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Пошук

Форма входу

Вітаю Вас Гість


Фестивалі

фестиваль "Поліське Коло"
фестиваль "Київська Русь"
фестиваль "Київська Русь"

Статистика

О.Майшев © 2024 | Чернігівський обласний центр народної творчості.