Народний аматорський фольклорний ансамбль «Сіверяни» створений у 1988 році на базі клубу Управління внутрішніх справ Чернігівської області. Засновником та першим керівником колективу був Станіслав Шкаранда. Звання «народний» колектив отримав у 1993 році. З 2000 року він працює при Міському Палаці культури. Майже десять років керівником колективу був Олександр Якубець. Наразі ансамбль очолює Коцур Ольга Олексіївна. Акомпанує – Володимир Макеєв. Основний склад ансамблю – це 12 учасників. «Сіверяни» завойовують глядачів вокально-хореографічними композиціями, міні-спектаклями, які створюють на основі зібраного фольклорного матеріалу Чернігівського краю. Керівник колективу Ольга Коцур збирає, записує, розшифровує матеріал зберігаючи творчу спадщину нашого краю. Колектив активно співпрацює з іншими колективами, створюючи унікальні вокально-хореографічні композиції, театралізовані дійства, які зачаровують глядача. Ансамбль – незмінний учасник міських концертів та свят. Колектив неодноразово приймав участь у міжнародних та всеукраїнських фестивалях. За високі творчі показники та вагомий внесок у розвиток культури міста «Сіверяни» не раз нагороджувалися Почесними грамотами та Подяками. На рахунок колективу Грамоти управління культури Чернігівської міської ради. Подяки головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, дипломи та цінні подарунки лауреатів фестивалів.
На сцені Міського Палацу культури, 11 листопада, відбулась ювілейна фольклорно-етнографічна вистава «Чернігівське весілля», присвячена 35-літньому ювілею народного аматорського фольклорного колективу «Сіверяни». З привітальними словами до “Сіверян” звернулася директорка Чернігівського обласного центру народної творчості Надія Заваліна словами вдячності за чудове дійство, за створену особливу атмосферу справжності і високого професіоналізму. Колоритна атмосфера, запальні народні танці, автентичні костюми акторів, особлива обрядовість регіону зробили вечір неперевершеним.
Вірш, який написала провідний методист з інформаційно-аналітичного забезпечення та редакційної діяльності Світлана Сусленко, більш відома в поетичних колах під псевдонімом Лана Світко, було чудовим доповненням свята.
Плекає пісню пильно й ненастанно, Несе її щомиті до людей Наш колектив, що зветься «Сіверяни», Який святкує нині ювілей. До творчості любов – на кожнім кроці, І кожен до глибин душі мотив. Невтомна трудівниця Ольга Коцур Очолює цей славний колектив. Хормейстер здібний, керівниця вміла. Це все про неї – золоті слова! Як пані Ольга візьметься до діла, То спадщина фольклорна ожива. Ця жінка – ще й дослідниця чудова. У всіх районах спробуй побувай! Їй до душі робота пошукова – З людьми спілкуйся і пісні збирай! Вона із «Сіверянами» своїми Народну пісню свято береже. У кожнім серці – іскра незгасима, Підкорено висот багато вже. Із гордістю підкреслимо сьогодні Момент, яким пишаємось без меж: Пісень прадавніх зібрано три сотні І розшифровано, звичайно, теж. Звучать пісні козацькі, жартівливі, Ліричні, обрядові… Скільки ж їх! Чернігівщина – творчий край красивий, Пісенний край – людей і солов’їв. Колядки та щедрівки, вечорниці, Веснянки, і «Коза», і «Колодій»… Так, «Сіверянам» спокій тільки сниться, І щастя їхнє – саме в праці тій. Всі виступи – захопливі і сильні. І сльози на очах, і щирий сміх… Побачим нині ми обряд весільний, Що, безперечно, зачарує всіх. Цей колектив у нашім місті знаний, І в області, і в Україні всій. Із багатьма у дружбі «Сіверяни» – У добрій, у надійній та міцній. Їм до душі і музика, і танці, І пісня, й гумор, і акторська гра. Прихильниками творчої співпраці Назвати «Сіверян» давно пора. Вони завжди учасники незмінні Міських концертів, заходів і свят. На телебачення запросять неодмінно Завзятих, творчих хлопців і дівчат. На фестивалях радо виступають, Гран-прі на різних конкурсах беруть. Бо люблять свою справу й добре знають, Що світло й радість до людей несуть..
Фото Міського Палацу культури
|